امنیت در جاده های کردستان وجود ندارد!

امنیت در جاده های کردستان وجود ندارد! سومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم با محوریت پیگیری حذف نقاط حادثه خیز و فرهنگ سازی در حوزه رانندگی در سنندج برگزار شد.

به گزارش تلویزیون اینترنتی روژمدیا  ، رئیس دادگستری کُردستان در این جلسه با بیان اینکه دغدغه جدی مردم و مسئولین حذف نقاط حادثه خیز از جاده‌های استان است، گفت: پرونده‌های مربوط به حوادث و تلفات جاده‌ای در صدر پرونده‌های دادگستری است. علی اکبر گروسی با اشاره به اینکه جاده‌های کُردستان جزو ناامنترین جاده‌های کشورهستند، افزود: با برگزاری جلسات مختلف و مطالبه جدی از مسئولین به دنبال حذف نقاط حادثه خیز جاده‌های برون و درون شهری هستیم.

او می‌گوید: حذف مشکلات حقوقی بین ادارات بر سر تعیین تکلیف نقاط حادثه خیز از دیگر وظایف دادگستری استان است. خوش اقبال، معاون سیاسی ـ. امنیتی استانداری کُردستان هم در این جلسه گفت: امیدواریم بتوانیم کل بیمه حادثه دیدگان تصادف اتوبوس سنندج را در هفته آینده پرداخت کنیم.

اعظمی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کُردستان هم از شناسایی ۶۲ نقطه حادثه خیز در جاده‌های استان خبر داد و گفت: ایمن سازی گردنه مروارید، حاشیه سد قشلاق، محور سنندج ـ کامیاران در حد فاصل دانشگاه آزاد، کمربندی بهشت محمّدی، بلوار دکتر حسینی و ورودی ناحیه منفصل شهری “ننله” از مواردی است که این شورا به جد به دنبال پیگیری مشکلات آن است.

حشمت الله صیدی، شهردار سنندج هم که به علّت مقصر دانستن شهرداری سنندج در کنار چند دستگاه دیگر در حادثه اتوبوس سنندج، با دل پُر به این جلسه آمده بود، گفت: اگر شهرداری متولی بلوار دکتر حسینی است پس نباید محل تردد ماشین‌های ترانزیتی باشد. جلال شریعتی، رئیس شورای شهر سنندج هم در این جلسه، گفت: شورا در یک مصوبه شهرداری را ملزم کرده تا از تردد تانکر‌های حاوی موادسوختی از بلوار دکتر حسینی ممانعت کند. گوهری فرمانده پلیس راه استان هم ایجاد پارکینگ بین جاده‌ای برای تانکر‌های حاوی مواد سوختی را خواستار شد و گفت: با وجود این پارکنینگ‌های بین جاده‌ای تانکر‌ها شبانه در جاده‌ها تردد نخواهند کرد.

مطالب مرتبط

متن خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *