صحیح مسواک زدن ( دکتر بهاره عزیزی )

نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر (4)

صحیح مسواک زدن ( دکتر بهاره عزیزی )

صحیح مسواک زدن ( دکتر بهاره عزیزی )

خیلی از ما از کودکی یاد گرفته ایم که شبها دندان هایمان را مسواک کنید بزنیم همیشه به ما گفته اند که مسواک زدن از پوسیدگی دندان جلوگیری خواهد کرد بوی بد دهان را رفع می کند و از همه مهمتر حس خوبی به آدم میدهد اما تا حالا چند نفر از شما به صورت علمی و صحیح یاد گرفته اید که مسواک بزنید تا حالا از زبان کارشناسی شیوه صحیح مسواک زدن را یاد گرفته اید؟

این پادکست ویدئویی قصد داریم همراه با دکتر بهاره عزیزی در مورد شیوه‌های صحیح مسواک زدن دندان ها صحبت کنیم از انتخاب صحیح مسواک گرفته تا شیوه صحیح مسواک زدن یادمان باشد حتی اگر شیوه صحیح مسواک زدن را یاد نگرفته باشیم مسواک زدن بی فایده است.

اولین نکته که باید رعایت کنیم انتخاب صحیح مسواک است یعنی بدانیم چه مسواکی مناسب دندان ماست یادمان باشد دندان های ما هرچند ظاهری محکم دارند و معتقدیم که مینای دندان بسیار ضخیم و قدرتمند است اما باید بدانیم که انتخاب صحیح مسواک نرم کمک شایانی به دندانها می کند مسواک‌های را انتخاب کنید که نرم یا خیلی نرم است آنها را محکم روی دندانهایتان را نکشید چون مینای دندان را از بین می‌برد و از همه مهمتر یادتان باشد که از خمیردندان مهمتر مسواک آن است.

همه دندانها به یک اندازه مهم هستند و باید همه آنها را مسواک بزنیم. از ابتدا تا انتها محکم مسواک زدن هیچ تاثیری در صحیح مسواک زدن ندارد بلکه ممکن است ضررهایی هم داشته باشد وحتی بعضا اگر محکم دندان ها را مسواک بزنیم خط هایی در مینای دندان می افتد که در طول زمان عمر دندان را کم می‌کند و موجب از بین رفتن و پوسیدگی دندان میشود. به همین خاطر بهتر است با آرامش کامل همه دندانها را از بالا به پایین مسواک بزنید. هدف بیشتر پاک کردن دندان ها است نه برس کشیدن آنها.

مطالب مرتبط